Telefon Takip

Telefon Takip

Telefon takip, insanların bildiği anlamdaki dinlemeden çok farklı bir işlem olup, beklentilerin daha etkili bir şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Geçmişte insanların iletişimleri sadece telefon hatları üzerinden olurdu. Yani sabit telefonlar ya da cep telefonları üzerinden konuşmalar yapılarak iletişim sağlanırdı. Günümüzde ise durum çok farklı hal almıştır ve klasik anlamdaki telefon dinlemesi, bunları tespit etme noktasında yetersiz kalmıştır.

Mobil cihazların internet erişiminin olması, insanların iletişim alışkanlıklarında ciddi değişimler meydana gelmesine neden olmuştur. Söz konusu değişimler, farklı uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerdir. Örnek vermek gerekirse Whatsapp, Skype ve benzer uygulamalardan yapılan görüşmelerin oranı çok fazladır. Telefon dinleme cihazları bunları tespit edemez. Bundan dolayı insanların telefon takip işlemini yapması gerekiyor. Bahsedilen işlem, mobil cihaz üzerinde yapılan her türlü işlemin izlenmesi anlamına gelmektedir.

Telefon takip ile insanların farklı sorunları daha etkili bir şekilde çözülür. Örnek vermek gerekirse kocasını Whatsapp üzerinden aldatan birisinin tespiti son derece kolaydır. Bunun dışında yanlış kişilerle arkadaşlık eden çocukların takibi de yapılabilir. Burada verilen örneklerin sayısının arttırılması mümkündür.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

İnsanların sevdiklerini korumak ya da daha farlı amaçlar için yaptıkları telefon takip için özel olarak geliştirilen yazılımlar vardır. Casus yazılım adıyla bilinen söz konusu programlar, sadece Android sisteme sahip olan mobil cihazlarda çalışır. Bunun haricindeki sistemlerde çalışması söz konusu dahi değildir. Bundan dolayı insanların telefon takip programı almadan önce bu hususa dikkat etmesi gerekiyor.

Casus program, insanların ilgisini çekmekte ve bu durum dolandırıcıların da bu alana gelmesine neden olmaktadır. Bahse konu durum sebebiyle ücretsiz telefon takip diye bir işlem olmadığının bilinmesi gerekiyor. Bu yazılımlar özel olarak geliştirilmiştir ve kesinlikle bedava değildir. Dolandırıcıların bu reklamına inanılması durumunda, kişisel bilgiler üzerinden tehdit edilme riski ortaya çıkacaktır. Bahse konu risk sebebiyle insanların dikkatli olması gerekiyor.

Telefon takip yapma özelliği olan program satın alındıktan sonra bunun kurulumu yapılmalıdır. Kurulum sadece 3 dakika sürmekte ve hemen herkes tarafından yapılabilmektedir. Fakat bu işlemin sadece fiziki olarak erişim sağlanan telefonlara yapılacağı unutulmamalıdır. SMS, Whatsapp, arama ya da Skype üzerinden böyle bir programın kurulması söz konusu dahi değildir.

Kurulumun nasıl yapılacağını gösteren videolu anlatımlar da vardır. Bunlar izlendiği takdirde insanların kurulumda dolayısıyla da telefon takip işleminde herhangi bir zorluk yaşamayacağı söylenebilir. Bu aşamadan sonra panel üzerinden istenilen işlemler yapılabilir.

Telefon Takip Programı ile Neler Yapılır?

Yukarıda her ne kadar mobil cihazlarda yapılan bütün işlemlerin bu yazılımlarla izlenmesi mümkün denilmişse de buna bazı örneklerin verilmesi gerekiyor. Bahsedilen işlemlerden bazıları telefon dinleme, ortam izleme, Facebook takip, internet geçmişi öğrenme, galeri takip, web sitesi engelleme, rehber takibi ve mobil uygulama sınırlama şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir