Telefon Takip Programları

Telefon Takip Programları

Telefon takip programları denildiği zaman insanların aklına ilk olarak telefon dinlemesi gelmektedir. Söz konusu işlem, insanların uzun süredir hayal ettiği, fakat bir türlü mümkün olmayan bir işlemdir. Bundan dolayı bahse konu programların insanlar için büyük önem taşıdığı söylenebilir. Bunlarla dinleme yapılması çok büyük bir olaydır, fakat yapılanların sadece bununla sınırlı olmaması ise insanların beklentilerinin fazlasıyla karşılanması anlamına gelmektedir.

Günümüzde insanların iletişim alışkanlıklarının temelinde mobil cihazlar yer almaktadır. Söz konusu cihazların internet erişimlerinin olmasından dolayı iletişimin önemli bir kısmı artık Whatsapp, Skype ve benzer uygulamalar üzerinden yapılmaktadır. Buna bağlı olarak klasik anlamdaki telefon dinleme yöntemlerinin günümüzde yetersiz kaldıklarını söylemek yanlış olmaz. Bu durum, yazılım geliştiricilerinin yeni bir ürün ortaya koymasına neden olmuş ve insanlar telefon takip programları ile tanışmıştır.

Telefon dinleme programı ya da daha farklı isimlerle de bilinen bu yazılımlar, insanların sevdiklerinin güvenliklerini sağlamasında kullanılır. Kullanım alanı bununla sınırlı olmayıp, farklı sorunların çözümünde de başroldedir. Bundan dolayı insanlar tarafından telefon takip programları yoğun olarak satın alınmakta ve kullanılmaya başlanmaktadır.

Telefon Takip Programları Neler Yapar?

Casus program, farklı işlemleri yapmasıyla bilinmektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bahse konu yazılımlar sadece telefon dinlemesi değil, bunun çok daha fazlasını yapabilir. Bundan dolayı telefon takip programları adını almışlardır. Bu programlar tarafından yapılan işlemlerden bazıları şu şekildedir:

 • Telefon hattı üzerinden yapılan görüşmelerin dinlenmesi
 • Facebook takip
 • Dinlenen görüşmelerin aynı zamanda kaydedilmesi
 • Galeri takip
 • Whatsapp takip
 • Web sitesi engelleme
 • GPS konum bulma
 • Ortam dinleme
 • İnternet geçmişi öğrenme
 • Mobil uygulama sınırlandırma
 • Skype takip
 • Mobil uygulamalardan yapılan işlemleri izleme
 • Ortam izleme

Yukarıdaki işlemler dikkate alındığında, bu yazılımlar sayesinde insanlar ile ilgili merak edilen her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşılacağı söylenebilir. Bu bilgiler de farklı sorunların çözülmesi için kullanılabilir.

Telefon Takip Programları ile Ortam Dinleme

Geçmişte insanlar için sadece telefon dinleme yapmak bile hayalken, günümüzde bunun çok daha fazlası yapılmaktadır. Bu işlemleri yapan telefon takip programları, insanların istedikleri bilgileri elde etmesini sağlar. Bunun için yapılan işlemlerden birisi de ortam dinleme olup, son derece olumlu sonuçların alınmasına neden olur.

Ortamda yapılan konuşmalar, ilgili yazılımın yüklü olduğu telefon aracılığıyla yapılır. Bu işlem için panelden hedef cihaza bağlanılması ve daha sonrada mikrofonunun aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra ortamda yapılan görüşmelerin, konuşmaların tamamı dinlenebilir. Fakat insanların telefona olan uzaklığına göre ses kalitesinin değiştiğinin unutulmaması gerekiyor.

Telefon Takip Programları Güvenli Mi?

Telefon takip programları ile elde edilen bilgilerin çok fazla olması, insanların bunların farklı noktalara gitmesinden endişe etmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı da bazı güvenlik riskleri gündeme gelir. Kullanılan yazılımın lisanslı olması, bu sorunların yaşanmamasını garanti edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir