Telefon Dinleme Cihazları

Telefon Dinleme Cihazları

Telefon dinleme cihazları, insanların farklı ihtiyaçlarına cevap veren aygıtlar olarak dikkat çekmektedir. Fakat genel anlamda söz konusu cihazların geçmişte kullanılan telefon dinleme böcekleri ile alakasının olmadığının bilinmesi gerekiyor. Geçmişteki böcekler, sabit hatlı telefonların içine ya da yakınına gizlenerek dinleme yapardı. Günümüzde sabit hatların neredeyse hiç kullanılmaması, insanların bu noktada yeni arayışlara girmesine neden olmuştur. Bunun üzerine de telefon dinleme yazılımları geliştirilmiş olup, çok daha etkili sonuçlar alınmıştır.

Telefonların geçirdiği değişim, telefon dinleme cihazları üzerinde de etkili olmuş ve ciddi bir değişim yaşanmasına neden olmuştur. Bu değişimle birlikte casus program olarak da bilinen yazılımlar kullanılmaya başlanmıştır. Bahse konu yazılımların genel özelliklerinin telefon dinleme üzerine olmasından dolayı insanlar, bunlara da dinleme cihazı adını vermiştir.

Telefon takip programları, insanların değişen zaman ve gelişen teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan farklı sorunlarına cevap verme özelliğine sahiptir. İnsanlar eşlerinin kendilerini aldatıp aldatmadıklarını bu yazılımlarla öğrenebilir. Yine çalışanların gün içinde neler yaptığı ve ne gibi işlerle uğraştığı telefon dinleme cihazları olarak da bilinen yazılımlar üzerinden takip edilebilir. Bundan dolayı kullanım alanının oldukça geniş olduğu söylenebilir.

Telefon Dinleme Cihazları Özellikleri Nelerdir?

Mobil cihazların internet erişimlerinin olması, klasik anlamdaki telefon dinlemesinin günümüzde yetersiz kalmasına neden olmaktadır. Bu durum sebebiyle geliştirilen özel yazılımlar, sadece dinleme değil, çok daha fazlasını yapmaktadır. Yazılımların genel özelliği, yüklendiklerin mobil cihazı kontrolünü tamamen ele geçirme ve bu aşamadan sonra insanların istedikleri bilgileri sağlamadır. Bundan dolayı telefon dinleme cihazları denildiği zaman, geçmişteki aygıtlar akla gelmemelidir.

Bu cihazların en önemli özellikleri, ayrı bir aygıt olmamasıdır. Daha net bir ifade ile anlatmak gerekirse; yukarıda bahsedilen yazılımların yüklendikleri mobil cihazlar, casus telefon haline gelmektedir. Bu aşamadan sonra ise elde edilen bilgileri, ilgili kişiye gönderir. Böylece insanlar, farklı bir cihaz ya da aygıt kullanmadan dinlemeleri yapabilir.

Telefon dinleme programı yüklendikten hemen sonra arka plana geçer ve faaliyetlerine buradan devam eder. İnsanların bunları dışarıdan fark etmesi ihtimal dahilinde dahi değildir. Ancak bilişim uzmanlarından yardım almaları durumunda telefon dinleme cihazları fark edilir. Bunun haricinde sıradan bir insanın telefonunda casus yazılım olduğunu anlaması çok zordur.

Telefon Dinleme Cihazları Fiyatları

Telefon dinleme cihazları ile ilgili merak edilen konulardan birisi de bunların fiyatlarıdır. Telefon dinleme programı fiyatları hakkında net bir rakamdan bahsedilmesi söz konusu değildir. Çünkü bu yazılımların farklı türleri vardır ve tercih edilecek yazılıma bağlı olarak ödenmesi gereken rakam değişkenlik göstermektedir. Rakamların bu kadar değişkenlik göstermesinin en önemli nedenlerinden birisi de bu yazılımların kullanım süresidir. Programlar, 1-12 ay arasında değişen süreler için satın alınabilir. Kullanım süresi arttıkça telefon dinleme cihazları fiyatları da artmakta ve insanların daha yüksek miktarlarda ödeme yapması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir