Telefon Dinleme Cihazı

Telefon Dinleme Cihazı

Telefon dinleme cihazı denildiği zaman insanların aklına ilk olarak filmlerde gördükleri küçük aygıtlar gelmektedir. Son derece küçük olan ve rahat bir şekilde saklanan bu aygıtlar, geçmişte yoğun olarak kullanılmıştır. Telefon dinleme böcekleri adıyla da bilinen cihazların günümüzdeki kullanımının azaldığı söylenebilir. Çünkü bunların yerine telefon dinleme programları geliştirilmiştir ve bu yazılımlar çok daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Buna bağlı olarak insanların bahse konu programları daha fazla tercih ettiği bilinmektedir.

Telefon dinleme için geçmişte kullanılan küçük aygıtlar genellikle sabit telefonun yakınına ya da içine gizlenirdi. Böylece yapılan konuşmaların tamamı çok rahat bir şekilde dinlenirdi. Fakat telefon dinleme cihazı, özellikle mobil cihazların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte etkisini kaybetmeye başladı. Çünkü insanlar cep telefonları ile sabit bir noktadan değil, her yerden görüşme yapabiliyordu. Bu da dinlemelerin imkansız hale gelmesine neden olmuştur. Fakat geçmişten gelen alışkanlıklara bağlı olarak, bu yazılımlara da dinleme cihazı adı verilmiştir.

Telefon Dinleme Cihazı Nasıl Yüklenir?

Telefon dinleme cihazı denildiğinde insanlar, yukarıda bahsedilen yazılımları anlatmak istemektedir. Bunların kullanılabilmesi için de mutlaka yüklenmesinin sorunsuz bir şekilde yapılması gerekiyor. Casus yazılım kurulumu son derece basit bir işlem olup, sadece 3 dakika sürmektedir. Buna bağlı olarak hemen herkesin bu işlemi zorlanmadan yapabileceğini söylemek yanlış olmaz. İnsanların bu noktada yaşayacakları sorunların en aza indirgenmesi için kurulum videosu bile hazırlanmıştır. Bu video izlenerek kurulum yapılabilir.

Casus program olarak da bilinen yazılımlar sadece Android sistemlerde çalışır, fakat buna karşın Google Play Store’dan değil, kendilerine ait internet sitelerinden indirilir. Bu durum insanların ayarlar bölümünden bazı izinleri vermesini gerektirmektedir. Bu izinler sonrasında telefon dinleme cihazı yüklenmesi, sorunsuz olarak yapılabilir.

Telefon Dinleme Cihazı Özellikleri

Bahsedilen yazılımların birden fazla türü vardır ve bunların özellikleri de kendi içinde değişir. Genel olarak bazı özelliklerin bütün programlarda olduğu söylenebilir. Günümüzde telefon dinleme cihazı adıyla da bilinen bu yazılımların en önemli özelliği, görünmez olmasıdır. Kurulumdan hemen sonra arka plana geçen ve burada gizlenen yazılım, dışarıdan bakıldığında kesinlikle fark edilmez. Bu durum insanların uzun süre telefon takip yapmasına olanak sağlarken, aynı zamanda da karşıdaki kişide güven kaybı yaşanmasına engel olur.

Gizlilik, telefon dinleme programı için büyük önem taşır. Çünkü insanlar, telefonlarının dinlendiğini bildiğinde ya telefonlarını değiştirir ya da buradan önemli görüşmelerini gerçekleştirmezler. Bundan dolayı da gizlilik olmazsa telefon takip programı ile elde edilen bilgiler güvenilir olmaz.

Telefon dinleme cihazı tarafından sahip olunan özellikler arasında, yazılımların yetenekleri de vardır. Klasik anlamda dinleme yapan cihazlar olmayıp, çok daha fazlasını yapabilir. Programın öne çıkan yeteneklerinden bazıları telefon dinleme, internet geçmişi öğrenme, mobil uygulamalarda yapılan işlemlerin izlenmesi, ortam dinleme ve benzerleri şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir