Casus Telefon

Casus Telefon

Casus telefon, geçmişte kullanılan klasik anlamdaki dinleme cihazlarından çok daha farklı özelliklere sahiptir ve bundan dolayı kesinlikle söz konusu cihazlarla karıştırılmamalıdır. Geçmişte kullanılan dinleme yöntemlerinin temelinde yer alan söz konusu cihazlar, günümüzde etkisini yitirmiştir. Çünkü eskiden insanlar sabit hatlar üzerinden konuşurdu ve bu cihazlarda telefonların içine ya da yakınına gizlenerek dinleme yapardı. Günümüzde kullanılan cep telefonlarına karşı böyle bir işlemin yapılması mümkün olmadığı için casus yazılım geliştirilmiştir.

Mobil cihazlar üzerinden yapılan iletişimde farklı seçenekler kullanılmaktadır. Bu seçeneklerin başında artık internet gelmektedir. Skype, Whatsapp gibi kriptolu haberleşme uygulamaları sayesinde insanlar, sevdikleriyle kolay bir şekilde iletişim kurmaktadır. Bu noktada geçmişteki dinleme yöntemlerinin geçersiz kaldığını söylemek yanlış olmaz. Geliştirilen telefon dinleme programları ise çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu durum ise casus telefon kullanımı noktasında ciddi bir patlama yaşanmasına neden olmuştur.

Casus Telefon Nedir?

Casus telefon denildiği zaman insanların aklına ilk olarak farklı bir mobil cihaz gelmektedir. Fakat bu düşünce tam olarak doğru değildir. Yukarıda bahsedilen casus program ya da farklı isimle bilinen programlar, yüklendikleri mobil cihazı dinleme yeteneğine sahiptir. Yani bu yöntemde farklı bir cihaz kullanımı söz konusu olmayıp, sadece programların kullanılması durumu vardır.

Yükleme yapıldıktan sonra ilgili cihaz adeta bir casusa dönüşmekte ve sahibine dair hemen her bilgiyi kaydetmektedir. Bundan dolayı da bu yazılımların yüklü olduğu mobil cihazlar, casus telefon olarak adlandırılmaktadır.

Casus Telefon Nasıl Kullanılır?

Bu özel yazılımların kullanımı son derece kolaydır. Fakat bundan önce yazılımların hatasız bir şekilde kurulması gerekiyor. Yükleme işleminde yapılacak hata ya da hatalar, telafisi imkansız sonuçların doğmasına neden olabilir. İnsanların bu noktada casus yazılım kurulumu için hazırlanan videoları izlemesi son derece yararlı olacaktır. Bu videolar sayesinde kurulum hatasız olarak yapılabilir.

Programın yüklenmesi sonrasında elde edilen casus telefon kullanımı için insanların panele bağlanması gerekiyor. Panele yapılan bağlantı sonrasında ilgili menüler üzerinden hemen her işlem yapılabilir. İnsanlar, sadece birkaç butona basarak, hedef telefon üzerinden istedikleri bilgileri elde edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir